Výroba zahradního nábytku, vybavení zahrad a interiérů, prodej a zpracování dřeva
Výroba zahradního nábytku, vybavení zahrad a interiérů, prodej a zpracování dřeva

Grily Big Green Egg - absolutní novinka na českém trhu!

Zahradní nábytek COMFORT GARDEN
Katalog

grily V této keramické peci (grilu,udírně) lze připravit všechny druhy pokrmů výtečné chuti, a to navíc s neuvěřitelným komfortem obsluhy. Nejen plátky masa či steaky, ale i celé krůty, kuřata, kachny, rolády a velké kusy masa jsou připraveny žárem z přírodního materiálu keramické pece a jsou výjimečně šťavnaté. S podporou aroma z rozpáleného dřevěného uhlí je pak dosaženo skvělého gastronomického zážitku.
Stejný zážitek přináší i příprava ryb, zeleniny, brambor, ovoce a pečení pizzy, chleba, koláčů, placek atd. Vložením dalšího keramického nástavce mezi žhavé uhlí a plátky masa dojde k jejich obklopení rozpálenou keramikou ze všech stran. Nejen se tím zamezí nezdravému odkapávání tuku na žhnoucí uhlí, ale u takto grilovaného masa se ještě umocní jeho lahodná chuť a maso zůstává bezvadně šťavnaté.

Toto "Velké zelené vejce" je tedy výjimečné nejen svým designem a vysoce kvalitním použitým materiálem, ale opravdu se vymyká grilům, na které jsme běžně zvyklí.


grily grily Původní konstrukce je stará přes 3000 let. Princip pravděpodobně pochází z Číny, za svůj jej přijali Japonci a nazvali "kamado" - druhové jméno označující pec, troubu, topidlo nebo ohniště.
Po 2. světové válce si američtí vojáci při návratu z Indočíny přivážely domů do USA tuto zvláštní hliněnou pícku-pec. V zemi se silnou tradicí barbecue si čínská a japonská "kamada" získala díky přípravě nevídaně šťavnatých a chutných jídel velkou pozornost. Výrobce dnešních BGE, který tyto orientální pícky začal dovážet do USA, se rozhodl, inspirován jejich úspěchem, dovést tento princip vlastní výrobou k dokonalosti.

Umožnily mu to keramické materiály vyvinuté pro kosmický program, díky kterým mohl nahradit starý materiál s jeho nedostatky (křehkost a praskání hlíny, nemožnost regulace teplot, nízká životnost) keramikou, která vydrží více než 100.000 teplotních šoků bez jakéhokoliv problému.

Tak vzniklo "Velké Zelené Vejce" - Big Green Egg (BGE). Zaujímá jedinečné postavení mezi ostatními grily, a to jak na dřevěné uhlí či plynovými a elektrickými. Je nejvšestrannějším a nejefektivnějším venkovním kuchyňským zařízením, které kdy bylo zkonstruováno. Při nižších teplotách funguje jako udírna a pro pečení masa, při velmi vysokých teplotách jako gril, ale také je využíván jako pec - trouba.

grily Jak funguje?

Po velmi krátké době od zapálení základní vrstvy dřevěného uhlí se keramika rozpálí a regulací otvorů v komínku a popelníku si podle vestavěného teploměru kontrolujete a udržujete teplotu vhodnou pro zvolený druh přípravy jídla (v rozmezí jednoho až dvou stupňů). Výhoda např. plynových grilů v rychlém dosažení vysoké teploty je eliminována a zůstává přednost neopakovatelného aroma jídel připravených na dřevěném uhlí. Původní vrstva uhlí vydrží až 8 hodin a přiklopením keramického komínku umožní při příštím použití BGE pokračovat se zbytkem nespotřebovaného uhlí. Velkou předností zařízení je tedy nízká spotřeba dřeveného uhlí, velmi malé množství popela a snadná obsluha s minimálními nároky na čištění.

Cirkulací tepla z rozpálené keramiky připravíte dobře propečenou krůtu během 2-3 hodin. Maso tradičních amerických pečených žebírek je z BGE tak měkké, že odpadá od kosti. Všechny druhy masa vynikají lahodnou chutí a v jiných grilech nedosažitelnou šťavnatostí. S požitkem budete jíst ryby či krevety připravené v BGE, velmi chutné je pečivo, pizza a další nezávadně připravené pokrmy. Žár přichází ze všech stran a tak je možné pod maso umístit pekáček a zabránit nezdravému odkapávání šťávy na rozpálené uhlí.

grily Špičková kvalita

Po tisíciletí užívaný tvar vejce, špičková technologie a materiály, přísná kontrola během výrobního procesu i před expedicí (certifikát ISO 9001), kontrola teploty během přípravy jídel … tak přinášejí zařízení, které vydrží celý život a je možné ho bez problémů použít i pro komerční využití.

Dlouhodobě vyvíjená povrchová glazura nejen zvyšuje trvanlivost zařízení, umožňuje pokračování grilování i za deště a dobře izoluje vysokou teplotu rozpálené keramiky, ale zároveň svou zářivostí umocňuje design výrobku. Díky ní se také nemusíte obávat nebezpečných dětských spálenin. Podrobné informace najdete na stránkách výrobce www.BigGreenEgg.com.
grily
BGE je nabízeno ve 4 velikostech od 15-ti kilového až po největší pec s váhou 70 kg a průměrem roštu 47 cm. Nejmenší lze užívat i na balkonech domů, v kempech, na lodích. Všechny 4 velikosti lze zakoupit samostatně, nebo na nožičkách s odkládacími deskami u 2 největších typů.


grily BGE a zahradní nábytek Comfort Garden

Pro využití této snadné přípravy jídel (všechny typy pokrmů se připravují pouze s přiklopeným poklopem a odpadají tak problémy známé z užívání otevřených grilů) je v naší nabídce stůl, který se zabudovanou popsanou pecí - grilem (2 největší typy) a potahem vytvoří venkovní kuchyň k celoročnímu využití. Stůl je vyroben ve stejném stylu jako ostatní sortiment zahradního nábytku Comfort Garden. Na přání zákazníků zhotovíme i atypy k dalšímu vybavení této venkovní kuchyně (stůl na nádobí aj.)

Rozhodnete-li se připravovat si venku jídlo pomocí "Velkého Zeleného Vejce", nezbývá než Vám popřát radost z přípravy a gurmánské potěšení z pokrmů plných skvělé chuti.Nabízíme výhodné podmínky dealerům BGE.
kontaktujte nás